האיש והאגדה

אלכס קראקמו השחקן הזר של חולון מגיע להישגים מרשימים ביותר, חולון מנצחת ומנצחת במשחקים וגורפת ניצחונות לטובתה והכול בעזרתו של אלכס.
מאת: יניב פריקשטיין
אלכס קראקמו עבר מספר בעיות ושחרורים לפני שהגיע לחולון לפני הגעתו וחתימתו בחולון, אלכס שיחק המכבי פתח-תקווה במכבי ראשון-לציון. אלכס עקב אי-הסתגלות לקבוצה ובעיות עם חברי הקבוצה שוחרר ממכבי ראשון-לציון ולאחר-מכן חתם בחולון. אלכס העלה את יכולתה של הפועל חולון ברמה ניכרת גם לעומת השחקנים הטובים ביותר של היריבות אלכס שנוהג ללכת בדרכו שהיא לפרוץ את מערך ההגננה של היריבה וללכת לצד וחצי או אפילו הטבעה כולו לבד נגד כול שחקני היריבה ככה קרה המשחק נגד נתניה.

אלכס קרקאמו (צילום: יניב פ.)
אלכס קלע עשרות נקודות לטובת חולון במשחק נגד נתניה במשחק זה אלכס ביצע 40 נקודות יותר מכול שחקן אחר קבוצה זה מראה שאופן פעולתו ושליטתו בצורת המשחק ובמערכו. ברבע הראשון אלכס קלע 9 נקודות ברבע השני סיים עם 10 וברבע השלישי היו לאלכס 27 נקודות! בתום הרבע הרביעי 40 נקודות והניצחון הוא לחולון 105:96 . בהפועל חולון מכנים את אלכס "איש המפתח" וגם כאשר שיחק בקבוצות קודמות נקרא "הבוסמן" או The Bossman אלכס תורם המון לחולון וגם מגיב על כך: " אני שמח להיות בקבוצה, קיבלו אותי בזרועות פתוחות ואני מביא מהניסיון שלי." אכן באותו משחק ראוי לציין שקרקאמו הוא אכן האיש של המשחק.
במספר המשחקים מאז שאלכס הצטרף לחולון עלתה בסטטיסטיקות במערכי הריבאונדים,החטיפות וכמובן באחוזי הקליעה אלכס הינו שחקן שנותן הרבה לקבוצה ונהנה להיות בה. בינתיים כפי שידוע אלכס לא חושב על יציאה מהקבוצה וגם לא חברי הקבוצה ולא ההנהלה.

רקע על אלכס:

תאריך לידה : 28/08/1977
עמדה : Power Forward
גובה : 201 ס"מ
ארץ: ארה"ב/בליז
יליד לוס אנג'לס, קליפורניה. בנוסף לאזרחות האמריקאית, נחשב גם אזרח בליז. בוגר אוניברסיטת מזרח וושינגטון 99. הוא שיחק בה רק עונה אחת, אחרי שתי עונות בסנט מוניקה. שיחק גם בבליז, פורטו ריקו, סין ודרום קוריאה. שחקן נבחרת בליז, שיחק איתה בשלוש אליפויות מרכז אמריקה. הוא ניסה את מזלו במחנות קיץ של סקרמנטו, פילדלפיה ואפילו היה קרוב לחוזה בבוסטון, איתה שיחק בליגת הקיץ לצידו של גרי אלכסנדר. בקינגס שיתף פעולה עם השחקן ג'סי רוזנפלד. הספיק לשחק בסין נגד יאו מינג הענקי שמשחק גם ב-NBA.
49 נק' ו36 ריב' בסה"כ בשני משחקים מולו, ושני הפסדים.דהינו ריבאונדר טוב וחוטף נהדר, שאומנם חסרים לו כמה ס"מ וק"ג כדי להיות כח אמיתי בצבע. בליגה שלנו-הלאומית זה לא תמיד מתבקש. לא ממש סקורר, אבל יודע לייצר נקודות. עונה ראשונה באירופה. אם יתאקלם כמו שצריך, עשוי להשתלב טוב בליגה שלנו.